Game Maker TR - CSS Hayat Kurtaran Margin 23 Nisan 1920 Ul ...

Game Maker TR

Türkçe game maker kaynak sitesi...

SON AÇILAN KONULAR
devamını oku
[CSS] Hayat Kurtaran Margin |1

Merhabalar sizlere öğrendiğim bir css kodunu anlatmak istiyorum. Bir çok kişinin bildiğine eminim ama site tasarımlarınız bunu bilmeyince karmakarışık/düzensiz duruma gelebiliyorlar. Sorun ve çözüm yöntemi biçiminde ilerleyeceğim. Sorun Şu: Liste elementlerinin div dışına çıkması. Şimdi bu kodu sitemize eklediğimizde aşağıdaki görseldeki sorun ortaya çıkıyor.
GM kodu
<div><ul> <li>Birinç</li> <li>İkinç</li> </ul></div>
oyun nasıl yapılır Bu sorunu düzeltelim: Şimdi bize bir değişiklik ve bir de css kodu gerekiyor önce css kodumuzu veriyorum:
GM kodu
.margin { margin:10; }
Üstte ilk yazdığımız HTML kodumuzda ise ufak bir tanımlama işlemi yapacağız:
GM kodu
<div style="margin"> <ul> <li>Birinç</li> <li>İkinç</li> </ul> </div>
Dersimiz bu kadardı üstünde kafa yormuştum çözüm bulunca paylaşmak istedim kolay gelsin.
devamını oku
23 Nisan 1920 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun |2

Bugün bizim ulusumuzun olmasını milletimizin yaşadığı bir coğrayfa olmasını bizlere sağlayan ve bizlere iyilikler, güzellikler en önemlisi de barış öğütleyen bir atanın evladı olarak bu kutlu gününüzü kutlarım. oyun nasıl yapılır 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.
devamını oku
Askere gidiyorum |3

Arkadaşlar işlerimin yoğunluğu nedeniyle uzun zamandır giriş yapamıyorum,bu yüzden yeni gelen arkadaşlar beni tanımazlar.ancak eski üyelerin hepsinin tanıyacağını düşünüyorum.yaklaşık 3 seneden fazla bir süredir bu forumdayım,yaklaşık 1 sene kadar yönetimdeydim.tartıslarımız oldu belki yanlışlarımızda oldu.istemeden de olsa birinin kalbini kırdıysam buradan özür diliyorum.neyse uzun lafın kısası tanıyan tanımayan herkesten hakkını helal etmesini istiyorum,benim hakkım varsa helaldir.İzmir Gaziemir ulaştırma tugay komutanlığı...
devamını oku
[ÖZEL] Web Tasarım Paketi |4

Web tasarım öğrenin diye üniversitemin bilgi dökümanlarını paylaşıyorum. Dökümanlar üni. deki uzman kişiler tarafından hazırlanmıştır. Dökümanlardaki herşey tek tek açıklanmıştır: Linki görmek için tıklayınhttp://www.imageuplo.com/h9dce4asxohj6smb5q9.html'> oyun nasıl yapılır http://www.imageuplo.com Linki görmek için tıklayınhttp://www.imageuplo.com/tbo0s4q7iv4tkkgnkya.html'> oyun nasıl yapılır http://www.imageuplo.com web tasarıma başlamak isteyen arkadaşlara iyi bir kaynak olucağını düşünüyorum. [email=durancanyilmaz@hotmail.com'>İçeriğin kaldırılmasını isteyen hocalarımız olursa @beykent.edu.tr uzantılı mail adresleriyle e-mail bırakabilirler. [/email'> [attachment=16'>şifre sorarsa:
GM kodu
www.gamemakertr.com
devamını oku
Yoğurt/ Deneme |5

Linki görmek için tıklayınhttp://s3.dosya.tc/server21/mcpYYl/yogurt.exe.html'>İndirme Linki şurdan indirebileceğiniz yaptığım gamemaker öğrenmek için yaptığım basit bir denemedir. Bir kaç problemim var derslerini de bulamadım acaba yardımcı olacak arkadaşlar var mı? Oyun içi görsel : oyun nasıl yapılır oyunu oynadığınızda bahsedeceğim hataları zaten göreceksiniz ama benim en çok gözüme çarpan hata adam yürürken duruyormuş gibi görünmesi dururken de yürüyormuş gibi görünmesine yol açan bir hata. bunu nasıl düzelteceğimi bilen var mı? oynamaya başladığınızda zaten o hataları göreceksiniz ama ben yinede şu kenara yazayım belki çözümünü bilen vardır •oyuna başladığınız ilk 2 saniyede yerçekimi olmuyor ama en yakın duvara kafa atarak düzeltebiliyorsunuz ve geri kalan bölümlerde problem olmuyor. • zıpladığınızda yön tuşlarını kullanarak havada "biraz" fazla süzülebiliyoruz • ve en önemlisi adam duruyorken yürüme efekti veriyor yürürkende duruyormuş gibi gösteriyor bu sonuncusu o kadar da önemli gözükmüyor sonuçta oyun içinde hiç bir şeyi değiştirmiyor ama oldukça rahatsız edici bence
devamını oku
Yetenekleriniz |6

Merhabalar efendim game maker Bu konu altında iğrenç,değişik,ilginç yeteneklerinizi yazınız game maker.Ben başlıyorum ; •Gözlerimi titretebiliyorum (İnternette bile düzgün kaynak yok bununla ilgili) •Tek gözümü şaşı yapabililiyorum •Omzumu ve dirseğimi kıtlatabiliyorum hemde istediğim kadar Sıra sizde game maker
devamını oku
2D Platform Dövüş Oyunu Örneği - 2 |7

Daha önceki yaptığım örneği incelediğimde hiç de pratik yapmadığımı fark ettim. İşi biraz daha ilerletmeye karar verdim ve bu örneği hazırladım. Önceki örnekte her bir hareket için ayrı ayrı objeler oluşturulması gerekiyordu. Bunun yerine tüm hareketleri tek bir objede topladım ve birde ek olarak pasif bir düşman ekledim game maker Önceki örneğimde, mesela 30 karakterli bir oyun için her karaktere yaklaşık 10'a yakın obje oluşturmak gerekecekti. Onun bir gelişmişini daha hazırladım. Ayrıca oyunda bazı eksiklikler var, onları bir sonraki örnekte geliştirip anlatacağım (Yapay zeka dahil.) Resim: oyun nasıl yapılır Linki görmek için tıklayınhttp://www.solidfiles.com/d/8d8be9813a/Gelişmiş_Dövüş_Örneği.zip'>İndirmek için tıklayın.
devamını oku
Europa-Hayatta Kalabilecekmisin? |8

Yeni bir oyun yapmaya başladım adı Europa. Oyunun amacı 2.Dünya Şavaşında Hayatta Kalabilmektir. Senaryodan ülkeden ülkeye göre farklılık gösterecek, örneğin 1939 senaryosunda polonyayı şeçtiniz, Amacınız Alman işgalcilerden korunma ve polonya işgal edindikten sonra savunma ve ülkeyi bağımsız yapma çabasıdır. Oyun Alternatif Tarih olacaktır yani çoğu şey aslında 2.dünya şavaşında olmadı ama yakında bu değişebilir, yapıma bugün başladım. Oyun bitince 1.dünya şavaşı gibi eklenti paketleride yapmayı düşünüyorum. Şuanki Özellikler (bura yakında güncellenecektir) +Mouse ülkenin üstüne gelince diyalog kutusu çıkıyor +Almanya ve Sovyetler ile oynanabiliyor. +Ana menüde ve Oyunda şarkı çalıyor +İntro Var +2 seviye var ve platform örneğinden bakarak yaptığım için şuanda sadece zıplayıp düşmanlar yok edilebiliyor ve bu gelişecek. +Almanyanın ve Sovyetler Birliğinin kendine özel Font'u var. +1939 Yılını oynayabiliyorsunuz (tek 2 bölüm var şuan) +Kanakter Tırmanabiliyor, Bu Aslında bir hata ama iyi hata. Planlanan Özellikler: +Daha Fazla Ülke Oynanabilecek +Ateş Edilebilecek +1940, 1941, 1942, 1943, 1944, 1945, Soğuk Şavaş Senaryoları eklenecek. +Bazı ülkelerin özel Font'u olacak. +DLC Paketleri olacak. 1939 haritasının oyuna eklenmemiş hali (haritaya fazla özenmedim ama zaten şimdilik bir önemide yok) oyun nasıl yapılır Oyun içi Video: [video=dailymotion'>http://www.dailymotion.com/video/x1pgosp_europa-annouchment-video_videogames[/video'> Tanıtım Videosu 1: [video=dailymotion'>http://www.dailymotion.com/video/x1plq2h_europa-trailer-1_videogames[/video'> Şuanki Hatalar: -Kanaktarler bazen yok olmuyor, bombaya dönüşüyor -Düşman Sovyetler Birliği'nin 1.bölümünde Uçabiliyor!
Aramıza Son Katılan Arkadaşlar
arif222 nick: arif222
yaş: 32
mechoutes nick: mechoutes
yaş: 15
meandyouu0 nick: meandyouu0
yaş: 18
hckbnr nick: hckbnr
yaş: 32
Pancho nick: Pancho
yaş: 19
mgok11 nick: mgok11
yaş: 21
tarantinoo nick: tarantinoo
yaş: 24
Danger nick: Danger
yaş: 20
Powered By #DivTasarim | #DC-Yılmaz | Webmasterlar için | İletişim